• Slide
  • Slide

Filipův report z EMX250 ve Švýcarsku !

Po roce jsem se zúčastnil mistrovství Evropy ve Švýcarsu ve třídě EMX250.

Loni se mi tam docela dařilo, tudíž jsem se na letošní závody těšil. Sice jsem v letošním roce ještě na malé motorce nejezdil, ale i tak to bylo zpříjemnění sezony.

Hned od začátku se mi docela dařilo. V kvalifikaci jsem zajel hned své první rychlé kolo a byl jsem na prvním místě asi půlku kvalifikace. Potom se trať zrychlovala a mně už bohužel zádně další kolo nevyšlo. Pletli se tam pomalejší jezdci a dělal jsem chyby, tak už se mi nepoařilo čas vylepšit. I tak jsem skončil v kvalifikaci na 4.místě, což mi zajišťovalo dobrou pozici na start.

V první jízdě jsem odstartoval kolem šestého místa, poddařilo se mi první kolo, kde jsem se hned posunul o pár příček. Postupně jsem se propracovával dopředu. První tři mi trochu odskočili, jelikož jsme neměl úplně ideální tempo na zčátku. Potom jsem ale začal zrychlovat a dostal jsem se až na třetí místo asi 4 kola před cílem. Druhý už byl daleko přede mnou, tak jsem si držel na jistotu třetí místo. Ke konci mě však začal dohánět jeden ze soupeřů, ale naštěstí jsem to udržel, ikdyž to bylo v cíli hodně těsné. Myslím, že to bylo vyrovnání mého maxima, kdy jsem loni taky v jedné jízdě ve Švýcarsku skončil třetí a někdy před 11 lety, kdy jsem jel celý seriál EMX250, tak jsem taky v jednom závodě skončil třetí. S výsledkem jsem byl tedy hodně spokojen.

Těšil jsem se na nedělní jízdu, která se jela dopoledne. Docela dost nám to nakropili, místama byla trať už hodně tvrdá, takže to dost klouzalo. Po startu jsem měl bohužel pád a musel jsem dohánět z posledního místa. Když už jsem se propracoval asi na 25.místo, najel do mě jeden ze soupeřů a já jsem šel k zemi znovu. Spadl jsem tak nešťastně, že jsem vyjel z tratě a prorazil bannery. Než jsem vytáhl a nastartoval motorku tak jsem byl opět poslední. Ještě jsem se pár kol svezl, ale nakonec jsem se rozhodl jízdu ukončit, jelikož nezbývalo tolik času do konce, abych měl možnost se dostat na bodové pozice.

Druhá jízda mě rozhodně mrzí, jelikož ne až tak svou vinou se mi to celé pokazilo. Nedostal jsem se celkově na podium, což mi i loni uteklo asi o bod. Cíl, který jsem si na víkend dal se mi splnit bohužel nepodařilo. Na to, že jsem na malé mototrce naposledy závodil na MXoN 2016, si myslím, že to i tak bylo super a doufám, že i v dalších letech se na Kawasaki 250 ještě párkrát svezu.

Děkuji Osička MX Teamu, že mi umožnili na těchto závodech startovat a taky německému Pfeil Teamu za materiálovou podporu. Bez těchto týmů bych se na závody nepodíval, takže jim patří velké DÍKY.