• Slide
  • Slide
  • Slide

Filip Neugebauer o MXoN 2017 !!!

Mám za sebou poslední závod motokrosové sezony, kterým bylo mistrovství světa družstev, které se jelo v Anglii na trati v Matterley Basin. Na této trati jsem startoval před 11 lety, což byly moje první národy vůbec.

Místní trať od té doby prošla pár změnama, byla úplně fantastická, super layout, krásné skoky a hlavně výborně nachystaná. Byla radost se na ní svézt. Alespoň teda v sobotu, kdy počasí ještě vydrželo, přestože bylo od pátku hodně napršeno a tréninky byly dost těžké a hluboké. Potom se to ale vyjezdilo a kvalifikační závody byly na skvělém povrchu.

Úplně se nám nedařilo podle představ. Měli jsme špatný los na start. Startovali jsme z 33.pozice, což bylo docela nevýhodné. Myslím si, že jsme ani jeden nepředvedli špatný výkon, naše možnosti jsou někde mezi 13. až 20. místem. Bohužel z té startovní pozice co jsme měli to úplně nešlo. Já s Járou jsme sice ze startu vytěžili maximum, ale bohužel z těchto pozic jsme už neměli na to se dostat do té první patnáctky. Rychlostně na to podle mě bylo, ale museli bychom odstartovat mezi 10. a 15. místem. Zezadu se tam ale propracovat prostě nešlo, na to jsme ani jeden výkon neměli. Petr předvedl taky skvělou jízdu, ale začínal někde z 30. místa. Navíc se jelo pouze 20min+2 kola, takže ani nebyl čas na to se dopředu dostat.

Po sobotě jsme skončili na 21.místě. To znamenalo last chance v neděli ráno. To ale hodně zkomplikovalo počasí, jelikož od sobotního večera hodně pršelo. Trať byla hrozně rozbahněná, místy se jezdilo dokonce mimo trať. Kola jsme měli o 45sek pomalejší než v sobotu, takže to bylo opravdu hodně náročné. Bfinále se povedlo Járovi, který s přehledem vyhrál. Petr jel hodně zezadu, jelikož šel z nás poslední na start na malé motorce. Vsázeli jsme na to, že já a Jára na velkých motorkách bychom měli být vepředu. Já jsem to ale pokazil, jelikož jsem měl ve druhé zatáčce kolizi s jedním ze soupeřů. Upadl jsem a projíždějící jezdec mi srazil motorku znovu na zem, zjistil jsem, že mám ohlou zadní brzdu tak něšťastně, že jsem ani nemohl moc stát na stupačce. V pitlinu jsme se pokusili brzdu ohnout zpátky, abych mohl stát aspoň na stupačce, ale tím jsem bohužel ztratil hodně času. Když jsme vyjel z pitlinu, tak mi akorát Jára dával kolo. Celou jízdu už jsem dojezdil těsně za Járou, ale bohužel o kolo zpět. Škoda pádu po startu, jinak jsme měli na to dojet si pro první a druhé místo úplně s přehledem a vybojovat si tak Afinále. Letos nás prostě potkala smůla a bohužel jsme nepostoupili a skončili na 22.místě.

Loni nám přálo trochu víc štěstí. Obsadili jsme v neděli 16.příčku, což si tak myslím odpovídá našim výkonům. Je to jednorázový závod, kdy se musí všechno sejít aby se dosáhlo na maximum týmu. U nás je podle mě maximum 15.místo, ať už je tým poskládaný jakkoliv. Tentokrát se bohužel všechno nesešlo a postup nevyšel.

Chtěl bych poděkovat celému týmu, ať už svým týmovým kolegům, manažerovi, mechanikům a všem kdo se starali o zázemí a vše okolo. Díky za vše co jste pro tým udělali. Jediný způsob jak jsme se mohli odvděčit byl kvalitní výsledek, ale bohužel jsme to nedokázali. Myslím si, že můžu mluvit i za kluky, že si ceníme toho co pro to všichni dělali a s jakým nasazením do toho šli.

Doufám, že budeme mít možnost se odvděčit alespoň příští rok nebo v budoucnosti. Díky všem :) Příště bude líp !!!