• Slide
  • Slide

ADAC SX Stuttgart je za námi. Jak to hodnotí Filip?

O víkendu jsem odjel první ADAC Supercross ve Stuttgartu.

Letos je trochu jiný formát závodu. Už odpoledne se jedou měřené tréninky, z kterých postupuje 22 jezdců do večerního programu.

Díky letošní hodně nabité konkurenci bylo jasné, že se bude muset bojovat už od tréninků.  Stuttgartu se zúčastnilo několik Američanů, několik vítězů z minulých let a kompletní francouzská špička.

Bylo tak víc než jasné, že to bude těsný boj když nás bylo v tréninku asi 23 jezdců v jedné vteřině.

Obsadil jsem v pátek v měřeném tréninku 6.místo ve skupině a to mi zajistilo přímý postup do večerního programu. V semifinále jsem měl trochu horší start, probojoval jsem se dopředu, ale stačilo to pouze na 6.místo. To pro mě znamenalo start v last chance. Naštěstí jsem měl jako první nepostupující dobrou pozici na start. Podařil se mi holeshot a hned ze začátku jsem nasadil tempo a ujel jsem zbytku pole. Pohlídal jsem si první místo a získal jsem postup do finále.

Výchozí pozice na start do finále nebyla moc ideální, jelikož jsem šel jako předposlední. Po pár kontaktech v prvních zatáčkách jsem začínal z posledního místa. Nechytl jsem ideální tempo, byla hodně rozježděná roleta, v které jsem se necítil úplně jistě. Bylo jasné, že někam hodně dopředu už to nedotáhnu, tak jsem příliš neriskoval a dojel jsem páteční finále na 9.místě. Sice jsem věřil, že budu mít na to se pohybovat kolem 5.místa, ale bohužel nevydařený start mi to nedovolil.

Sobota už probíhala trochu klidněji. V měřeném tréninku jsem byl pátý, takže jsem opět přímo postoupil do večerního programu. V semifinále se mi start povedl kolem 6.místa, rychle jsem se dostal na páté, které jsem si držel. Poté co spadl vedoucí jezdec Owen jsem se posunul na 4.místo a měl jsem tak pohodový postup přímo do finále.

Ve finále jsem měl docela doboru reakci na startu, najížděl jsem do první zatáčky asi třetí, ale bohužel došlo ke kontaktu asi 3 jezdců a šli jsme k zemi. Bohužel mi zůstala zaseknutá noha v jedné z motorek, takže jsem nemohl vylézt a čekal jsem, až motorky někdo zvedne. Ztratil jsem tak kolo a půl. Jízdu už jsem jen dokroužil, abych získal body alespoň za poslední, či předposlední místo. Dojel jsem si pro 10 bodů za 11.místo, které by v seriálu později mohly být dost důležité.

Přestože start vypadal nadějně, bohužel už to potom se závoděním nic společného nemělo. S postupem do finále v obou večerech jsem víc než spokojen, jelikož zde byla opravdu velká konkurence. Měl jsem obavy abych vůbec postoupil do večerního programu, takže určitě nad má očekávání.

Za necelé 3 týdny seriál pokračuje v Chemnitzu, kde už pár Francouzů ubyde, jelikož maji francouzský mistrák, tak snad se bude dát posunout trochu více dopředu.

Uvidíme kdo všechno se tam sjede, doufám že se oba dny zase podaří finále a přiblížím se top5.