• Slide
  • Slide

FILIP NEUGEBAUER O POSLEDNÍM NĚMECKÉM DM MX2 V THURMU!

FILIP NEUGEBAUER O POSLEDNÍM NĚMECKÉM DM MX2  V THURMU!

O víkendu jsem se zúčastnil posledního německého mistrovství DM MX2. Byl to pro mě letos první a zároveň poslední závod na motorce 250. Tento seriál jsem nejel celý, ale startoval jsme zde výjimečně z důvodu, že to byl pro můj německý tým Pfeil domácí závod. Proto jsme se tam chtěli představit v plné síle. Můj týmový kolega Jens Getteman už měl skoro jistý titul, takže panovala taková uvolněná atmosféra a počítalo se, že si to společně rozdáme o vítězství.

To se i potvrdilo, když už v kvalifikaci jsme byli těsně za sebou. Kvalifikaci se mi podařilo vyhrát.

V první jízdě jsem měl docela dobrý start. Byl jsem druhý za Němcem Ekeroldem, kterého se mi podařilo docela brzo předjet a dostal jsem se do vedení. Vytvořil jsem si náskok a docela pohodlně jsem dojel první až do cíle.

Ve druhé jízdě byl trochu horší start. Začínal jsem někde ze 4.místa.  Týmový kolega Getteman byl asi po dvou kolech první a začal si tvořit náskok, který jsem kolem poloviny jízdy začal stahovat. Když už to vypadalo, že bude nějaký souboj o první pozici, udělal Getteman nějakou chybu na skoku a píchlo mu v zádech, tudíž musel hodně zpomalit. Dostal jsem se tak před něj bez boje a druhou rozjížďku jsem vyhrál. ,

Pro mě určitě super závod. Užíval jsem si to na 250ce a doufám, že budu mít i v příštích letech možnost si na 250ce zazávodit, jelikož mi malá motorka sedí a baví mě to na ní.

Nyní mě čeká poslední závod seriálu ADAC. Jede se v Holzgerlingenu.