• Slide
  • Slide

ROZHOVOR PO SEZÓNĚ S FILIPEM NEUGEBAUEREM

1)Kterých závodů/seriálů jsi se letos zúčastnil?

Odjel jsem kompletní ADAC a DM Open v Německu. Ukázal jsem se taky na pár závodech v Česku a na Slovensku.

2)Jakých výsledků se ti podařilo letos dosáhnout?

Celkově jsem skončil na 8.místě v seriálu ADAC a celkové 2.místo jsem vybojoval v DM Open.

3)Potkalo tě v tomto roce nějaké zranění?

Zranění se mi naštěstí v tomto roce vyhlo!!

4)Na který závod z tohoto roku budeš nejraději vzpomínat a proč?

DM Open v Aichwaldu, kde se mi podařilo vyhrát. Je tam vždy perfektně připravená trať a skvělá atmosféra!  Letošní závod navštívilo přes 20 tisíc diváků.

5)Na který závod z tohoto roku naopak nebudeš vůbec rád vzpomínat?

ADAC Möln! Hrozná trať, daleká cesta a poměrně velký pád a dnf ve druhé jízdě.

6)Jak bude probíhat tvoje zimní příprava?

Budu se snažit donutit alespoň trochu trénovat :))))
7)Co nejraději děláš když se nevěnuješ motocrossu?

Odpočívám, potkávám se s kamarády a trávím čas na horách.
8)Po MX sezoně pro tebe vždy přichází sezona supercrossu, kolik už jsi jich letos odjel a kde ještě budeš závodit?

Odjel jsem zatím dva závody ADAC SX Cupu v Německu a dva mezinárodní závody v Holandsku. Začátkem roku mě čekají ještě tři. Poslední ADAC v Dortmundu, týden na to pak opět Holandsko a začátkem února Dánsko.

9)Co říkáš na letošní MXoN? Komu jsi fandil? Nemrzelo tě že jsi v USA nereprezentoval Českou republiku ?

MXoN byl letos hodně poznamenán počasim což byla škoda! Že jsem nereprezentoval mě ani nemrzelo! Motokrosových dobrodružství už jsem si za 27 let závodění užil dost a tak jsem byl rád, že můžu MXoN sledovat v klidu doma u tv!
10)Pro Osička MX Team nastala velká změna a to, že pojedeme na KTM. Ty, který jsi několik let závodil na Kawe, jak to bereš? Těšíš se z této změny? Závodil jsi vůbec někdy na KTM?

Kromě 2 let na KTM 125 jsem jezdil celý život na Kawasaki a tak mám z přestupu trochu smíšené pocity! Na Kawasaki bych rád zůstal, ale bohužel jsme se nedočkali žádné podpory na český a slovenský mistrák! Naopak nabídka od KTM se nedala odmítnout!
Myslím, že to ale pro mě bude nakonec jen k dobru! Pojedu po 12 letech zase kompletní český a slovenský mistrák, takže nové cíle, nová motorka, noví týmoví kolegové. To vše v sobě přináší i novou motivaci, která je pro mě v 31 letech dost zásadní!

11)Které závody pro tebe budou prioritou příští rok? O jaké výsledky se budeš snažit?

Jak už jsem psal, bude to Česko a Slovensko, kde se budu snažit vyhrát.
12)Patříš mezi jednoho z nejzkušenějších českých závodníků. Oslovují tě mladší kluci, že by s tebou chtěli trénovat? Plánuješ se tomu věnovat?

Zatím jsem na trénování dětí neměl moc čas. Pár kluků ke mně jezdí na supercross, z čehož mám radost a samozřejmě jim občas poradím. V budoucnu bych rád měl pod sebou jednoho nebo dva kluky, kterým bych se věnoval a vedl! Myslím, že by mě to bavilo a že zkušeností ze světa motokrosu, které by mohly být nápomocné, mám dost.
14)Našel se v průběhu roku nějaký ten čas na dovolenou? Byl sis někde odpočinout, nebo to časově skrz závodění nevyšlo?

Byl jsem s přítelkyní na pár dnů v horách ve Švýcarsku a pak pár dnů v Tatrách. Žádná větší dovča neproběhla.

Na závěr bych chtěl poděkovat Pfeil Teamu za nejlepších 12 let mojí kariéry, samozřejmě rodině, která mi vytváří perfektní zázemí a celému Osička MX Teamu za dosavadní podporu a už se moc těším na naši nadcházející spolupráci a můj návrat zpět do Česka.  ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK VŠEM ! Neugec :)