• Slide
  • Slide
  • Slide

JE ZA NÁMI POSLEDNÍ MMČR 2019! V JINÍNĚ SE ROZHODLO A MY SI DOVEZLI DVA VICEMISTRY ČR !

Poslední-sedmý závod letošního seriálu MMČR už je minulostí. Závěrečný podnik se odjel v neděli 25.8. na trati v Jiníně.

Filip Neugebauer jel do Jinína s 2bodovou ztrátou na lídra Szvobodu. Byla tak velká šance odvézt si domů titul Mistra ČR ve třídě MX1 !

V první jízdě Filip projel cílem na 3.místě, bohužel měl v této jízdě dva pády a po jednom z pádů si poškodil motorku a musel dojet bez přední brzdy. Největší soupeř Szvoboda vyhrál, takže bral 25bodů a Filip 20bodů. Náskok si tak navýšil na 7bodů.

V druhé jízdě se vše rozhodlo. Szvoboda měl suverénní start a hned v prvním kole byl na čele. Po čytřech kolech ho Filip vystřídal a dostal se do vedení. Nejprve mu trošku ujel, ale potom Filip začal zpomalovat a držel Szvobodu těsně na svém zadním kole a doufal, že jej donutí k nějaké chybě. Szvoboda by musel dojet na 5.místě, abyt to Filipovi vyšlo na titul. Szvoboda byl však velice fyzicky i psychicky silný a nic jej nepřinutilo k jediné chybce. Dokonce si dovolil Filipa ještě v předposledním kole předjet. To se Filipovi rozhodně nelíbilo a hned mu to vrátil a vedení si převzal zpět. V posledním kole se na Szvobodu nalepil Filipův týmový kolega Lukas Neurauter a pár metrů před šachovnicovým praporem si Szvobodu vychutnal a předjel ho. Szvoboda tak bral v cíli 20bodů a Filip 25. Bohužel 2bodíky Filipovi chyběly ! Je to sport, je to motocross a to k tomu patří. Bojovat se musí po celou sezonu, v každé rozjížďce, protože na konci sezony v boji o titul může rozhodnout i jediný bod. Závod MX1 v Jiníně stál opravdu za to ! Přestiže Filip veze domů titul VICEMISTRA ČR 2019 VE TŘÍDĚ MX1 a ne ten o stupínek vyšší, s výsledkem v Jiníne jsme byli spokojeni, protože se do toho dalo opravdu maximum.

Lukas Neurauter bral 4. a 2.místo v MX1, celkově za celý rok mu to dalo 4.místo! Bohužel po nevydařeném závodě v Petrovicích a po smolném Kramolíně, z kterého si dovezl 0bodů, mu bedna letos utekla...

Také Šimon Jošt-MX2 měl před Jinínem stále šanci získat titul. Na vedoucího Martina Krče mu scházelo 14bodů. Šimonovi se už od rána moc nedařilo, v kvalifikaci měl pád a obsadil v ní pouze 9.místo. V první jízdě mu oc nevyšel start a prvním kolem projížděl jako čtrnáctý. Jeho největší soupeř Krč byl na místě druhém. Tato rozjížďka byla po 6kolech ukončena kvůli vážnějšímu pádu. V šestém kole už byl ve vcedení Martin Kčr a připsal si tak 25bodů. Šimon bral 13bodů za místo osmé. Již po první rozjížďce bylo tedy rozhodnuto, Krč navýšil náskok na 26bodů-což znamená, že i kdyby do druhé jízdy nenastoupil, titul je jeho! Šimn se tedy musel s bojem o titul rozloučit, ale stále musel nějak normálně dokončit jízdu druhou, aby jej nepřeskočil třetí Nedvěd, kterému na Šimona chybělo 19bodů. To se podařilo, Šimon projel cílem v druhé jízdě jako čtvrtý a celkově si za rok 2019 odváží titul VICEMISTRA ČR 2019 VE TŘÍDĚ MX2. Úvod sezony měl Šimon perfektní, potom se to trocu pokazilo, ale i tak, na 18letého závodníka TOP výsledek. Když se zamyslíme nad tím, že minulý rok Šimon nebyl ani jednou na podiu?!! Velký pokrok :)

Ještě nás čeká 22.9.2019 závod družstev a potom už se definitivně rozloučíme se seriálem MMČR 2019 !