MÁME ZA SEBOU TŘETÍ ZÁVOD ADAC MX MASTERS V DALEKÉM BIELSTEINU!

V pátek nás při příjezdu celkem překvapila trať, která byla hodně roztahaná po lese, kopcích a tak pro divácké oko nepřehledná. Každopádně důležitější bylo, jak se s ní poperou jezdci. V noci z pátku na sobotu přišla bouřka a sprchlo, takže sobotní tréninky byly trochu mokřejší, později už to byl značka ideál motokrosový víkend.

Sobotní kvalifikace dopadla pro Filipa 5.místem a to hned za týmovým kolegouBorisem Maillardem(4.místo). Ve druhé skupině jel Dominique Thury a Kevin Wouts, kteří brali 6. a 10.pozici. Z Čech do Bielsteinu zavítali také Jára Romančík a Rudolf Weschta, kteří obsadili 8. a 11. kvalifikační čas, což pro ně znamenalo přímý postup do závodu! I v kategorii Youngster cup bylo zastoupení českých a slovenských závodníků (Vondrášek, Šikyňa, Krč, Terešák), ti se všichni kvalifikovali bez problému. Honza Vondrášek dokonce jednu skupinu ovládl a hned za ním bral 2.místo Martin Krč. Kvalifikace se tedy vydařila a tak jsme netrpělivě čekali na nedělní rozjížďky.

MASTERS 1.JÍZDA

V první jízdě se nejlépe podařil start Filipu Neugebauerovi, který začínal na 6.místě. Na této pozici jezdil téměř celý závod, v posledním kole totiž chyboval Henry Jacobi a díky tomu Filip projížděl cílem na 5.místě. Nique Thury a Boris Maillard taky neměli nejhorší start a celou rozjížďku se drželi u sebe okolo 10.místa. Boris měl menší pád, který ho připravil u pár pozic, ale i tak spolu s Thurym uzavřeli TOP10. S první rozjížďkou se trošku pral Kevin Wouts, jelikož začínal z druhé poloviny startovního pole. Na místní trati se moc nedalo předjíždět, takže Kevin v cíli vybojoval jen 17.místo.

MASTERS 2.JÍZDA

I druhý start vyšel start nejlépe pro Filipa. Tentokrát ale i pro Kevina Woutse, ten začínal z 11.pozice hned za desátým Filipem. Naopak Nique Thury a Boris Maillardměli při startu druhé jízdy smůlu, Boris při tlačenici spadl a ze startovní rovinky odjížděl úplně poslední a Dominique začínal z 18.pozice. Také v cíli na tom byl nejlépe zase Filip, dlouho jezdil sedmý, ale asi po 10 kolech si poradil s Pascalem Raucheneckerem a vybojoval si tak 6.místo, které mu vydrželo až do odmávnutí šachovnicovým praporem. Kevin se z úvodního jedenáctého místa posunul o jedno vpřed, takže pro něj dopadla druhá rozjížďka 10.místem. Boris předvedl několik předjížděcích manévrů a z spolední příčky to dokázal stáhnout na 19.místo. NaopakThurymu druhá jízda vůbec nevycházela dle představ a posunul se pouze na 16.pozici.