facebook instagram menu
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide
 • Slide

O týmu

Už od roku 2006 nechybí na žádném významném motokrosovém podniku v České republice a v zahraničí Osička MX Team, který vždy přitahuje velkou pozornost fanoušků a budí značný rozruch. A co jsou ony elementy, jež se podílejí výraznou měrou na popularitě Osička MX Teamu nejen ze strany médií, ale také široké zainteresované veřejnosti? Zkusme heslovitý výčet, v němž je však zahrnuté vše… Profesionalita a odbornost, soudržnost, atraktivní soupiska jezdců, pohodová atmosféra, kamarádský přístup, touha po vítězství, schopnost přijmout porážku, obětavost, pracovitost… Takto zdánlivě jednoduše lze charakterizovat přístup jednotlivých členů závodního i doprovodného teamu, jehož majitelem je Martin Osička.

Právě on stál u zrodu Osička MX Teamu v roce 2007, kdy byl založen ve Velkých Bílovicích. Z důvodu Martinova nadšení, neustálého přísunu energie a chuti uvolňovat díky dobré bilanci účetní rozvahy vlastní finanční i materiální prostředky (řečeno laicky – ochotně „dotovat team“), schopnosti navazovat a udržovat kontakty se sponzory, může tým nadále pokračovat v aktivní činnosti. Když už se Martin něčemu věnuje, dělá to naplno. O tom se lze přesvědčit jak v případě jeho podnikatelských aktivit, kdy řídí úspěšnou stavební firmu, tak právě prostřednictvím Osička MX Teamu, kterému věnuje prakticky sedmdesát procent svého volného času. Těch zbývajících třicet procent si užívá dle libosti, neboť jako správný šéf dokázal vybudovat team lidí, na které se může ve všech ohledech spolehnout. Patří mezi ně teamová manažerka, zkušení mechanici a celá řada dalších lidí, kteří mu pomáhají s vytvářením rodinné atmosféry profesionálně fungujícího teamu...

Osička MX Team se domluvil v průběhu jeho fungování na rozsáhlejší spolupráci s německým teamem Haralda Pfeila. S Monster Energy Kawasaki Elf Pfeil Teamem jsme měli tu čest spolupracovat již několik let v průběhu zimních ADAC supercrossových sérií a proto nás potěšila spolupráce s tímhle teamem, se kterým nás spojují zážitky, společná chuť závodit a touha po vítězství.

V minulých letech jsme se snažili více se přiblížit k fanouškům – k Vám a vypilovat s Vámi komunikaci. Protože si vážíme Vaší podpory, jsme přesvědčení o tom, že co vyšleme, se nám jako bumerang vrátí zpět, a proto energii, kterou nám dáváte - Vám vracíme zpět a chceme Vás do našeho motokrosového světa zapojit. Například jsme pro Vás vyrobili kalendáře, z jejichž finančního výtěžku putovaly peníze na Obecně prospěšnou společnost Pomocné tlapky, uspořádali jsme letní, podzimní a zimní soutěže, díky tomu jste se mohli setkat s našimi jezdci ať už na trati nebo na závodech a díky soutěžím jste mohli získat nálepky, plakáty nebo teamové oblečení. Založili jsme facebook fan page, na které pravidelně umisťujeme aktuální informace, pozvánky, výsledky, videa, fotky a postřehy kluků. Prostřednictvím emailu a facebookové fan page jsme s Vámi v neustálém kontaktu a pokud je to časově možné, odpovídáme Vám na dotazy a prosby všeho druhu každý den. Jednoduše, komunikace s Vámi je rychlejší, častější a snadnější, to bylo našim cílem!

„S Martinem jsme se potkali poprvé na tréninku v Karlíně, kde se víc natlačil, než najezdil, protože měl problémy s motorkou. O založení teamu začal uvažovat až přibližně o dva roky později a hned to nabralo všechno docela velké obrátky.  I přesto, že jsem v prvních letech v Česku moc závodit nemohl, tak jsem se vždy na závody za Osička MX Team v ČR těšil, protože byla vždycky sranda, závody jsme si všichni užívali a stejně tak je tomu dodnes..."

Filip Neugebauer 

"S Martinem sme sa prvýkrát stretli v Hornem Újezde na MMČR juniorov, išiel som na motocykli do 50 ccm a obsadil som 3. miesto. Asi som mu padol do oka, lebo odvtedy sa všetká spolupráca s Osička MX Teamom posunula dopredu. Zážitkov z týmu mám vela, lebo to bol vlastne moj prvý tým. V týme som sa cítil vždy dobre, pretože tam vládla aj vládne dobrá atmosféra. Zážitok mám aj s našou manažérkou, keď prišla na tréning do Breclavy a trošku to prepálila na aute do stredu trate a zapadla. Veľa zážitkou ma spája tiež s Martinom, ktorý ma musí vždy zničiť."

Šimon Jošt