REPORT FILIPA NEUGEBAUERA Z MMČR V KAPLICI

Máme za sebou druhý závod letošního seriálu MMČR. Jelo se v Kaplici, což je jedna z nejtěžších tratí tady u nás. Letos byla opravdu extrémně náročná, hodně se rozbila a prověřila tak každého z nás.
Kvalifikace mi vyšla lépe než v Dalečíně, tentokrát už jsme nebyli na skupiny a obsadil jsem se svým časem 8.místo. Už v tréninku byla trať neskutečně náročná, takže mi bylo jasné, že v závodě to bude o tom si najít nějaký dobrý rytmus a tempo vydržet 30min.
Do první jízdy se mi podařil docela dobrý start, v zatáčce jsem byl asi na 3.místě. Během prvního kola jsem se ale propadl asi na 6.místo. Když jsem útočil na 4.příčku, tak mě zezadu předjel Vašek Kovář a já si zavadil při výjezdu ze zatáčky o jeho zadní kolo, takže jsem upadl a ztratil jsem asi 3 pozice. Nakonec jsem to dotáhl na 6.místo, což bych řekl, že bylo asi moje maximum. Možná bez toho pádu by to bylo do té top5. V druhé jízdě už byl start o něco horší, ale během úvodního kola jsem se probojoval na místo sedmé a na tom jsem jezdil víceméně celý závod. Měl jsem před sebou Lukase Neurautera a Járu Romančíka, na kterého jsem dotíral skoro celou jízdu, ale nějak nebylo sil na něj zaútočit. Byl jsem rád, že jsem závod dokroužil do cíle na 7.místě. Výsledek není žádná bomba, ale nic velkého jsem ani neočekával. Jsem rád, že máme Kaplici ve zdraví za sebou a za 3 týdny se uvidíme v Jiníně. To už je trať trochu oblíbenější a určitě jednodušší. Teď je čas se nějak pokusit připravit a snad už se tam bude dát bojovat o podiová umístění.

Neugec 🙂

 

foto: Lukáš Trtílek, www.motolevel.com

 

Za Osička Mx Team, Kristýna Smýkalová.

Od Kristýna Smýkalová MMČR